Kupując materac, możesz do niego dobrać akcesoria, które zabezpieczą go przez zabrudzeniem, rozwojem bakterii i poprawią komfort Twojego wypoczynku.

Nakładka wodoodporna, Janpol
Nakładka pikowana, Janpo
Nakładka na materac – chroni przed zabrudzeniem, może też chronić przed przedostaniem się do materaca wody i innych płynów (nakładka wodoodporna). Nakładkę można umyć i wysuszyć, co jest przydatne szczególnie wtedy, kiedy kupujesz materac bez zdejmowanego pokrowca (np. materac z pokrowcem lato/zima). Koszt nakładki to ok. 60-150 zł.

Ochraniacz pod materac, Janpol
Ochraniacz pod materac, Janpol
Ochraniacz pod materac – ochraniacz to pokrowiec, który kładzie się pod materac. Przyda się szczególnie wtedy, kiedy nie zamierzasz trzymać swojego materaca w stelażu, tylko na podłodze – zapewni odpowiednią wentylację i zapobiegnie powstawaniu na materacu grzyba. Ochraniacz możesz kupić już za 30-70 złotych.
 


Podgłówek Marsen Dream
Podgłówek Marsen Dream
Podgłówek – dobry materac powinien stanowić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a dobry podgłówek powinien odpowiednio podpierać kręgi szyjne. Kupując materac, warto zainwestować także w dobry jakościowo podgłówek, który będzie stanowił podparcie dla kręgów szyjnych, pomoże osobom cierpiącym na bezdech.
Podgłówki są produkowane z lateksu i pianki termoelastycznej albo poliuretanowej.
Cena podgłówków waha się w przedziale od 90 do 250 złotych. Podgłówki z pianki termoelastycznej są najdroższe.