Zaznacz stronę

Hokery

Hokery to krzesła podobne do tych wykorzystywanych w barach, są one o wiele wyższe niż tradycyjne krzesła, dlatego najlepiej pasują do wysokich stolików lub blatów. W ostatnich czasach są coraz bardziej popularne w przestrzeni domowej. Ma to związek z tym, że coraz częściej zamiast tradycyjnej kuchni, w domach urządza się wyspę w aneksie kuchennym. Służy ona jako blat do przyrządzania posiłków i jako przestrzeń, gdzie je spożywamy, dlatego Hokery są idealnym rozwiązaniem.

Rodzaje Hokerów

Hokery występują w przeróżnych stylach i kolorach, dzięki czemu możemy dopasować je do każdego wnętrza. Na początek warto zwrócić uwagę, czy mają możliwość regulacji. Hokery bez regulacji są tak funkcjonalne, jak standardowe krzesła. Regulacja umożliwia zmianę wysokości i dostosowanie jej do siedzącej osoby i wysokości stołu.

Kolejną istotną cechą jest oparcie. Na hokerze z oparciem na pewno wygodniej się siedzi, więcej czasu możemy spędzić w tej pozycji. Brak oparcia powoduje, że się garbimy lub jesteśmy pochyleni. Komfort poprawiają również podłokietniki, na hokerze z oparciem i podłokietnikami możemy się rozsiąść tak wygodnie, jak w fotelu.

Ważny jest również materiał z jakiego wykonano siedzisko. Może to być drewno, tworzywo sztuczne lub materiał z wypełnieniem. Ten ostatni jest oczywiście najwygodniejszy, jednak może być go trudniej wyczyścić, chyba że jest to obicie z prawdziwej lub sztucznej skóry. Drewno lub tworzywo sztuczne wystarczy przetrzeć ściereczką, by znowu było czyste.

Jaki hoker dla siebie wybrać?

Wielu jest producentów hokerów, ci najbardziej popularni to: King Home, D2, Halmar, Signal, Homelike. Wiele jest również styli i różne są ceny tych siedzisk. Im bardziej wygodne i solidne krzesło, tym więcej musimy za nie zapłacić. Najdroższe będą hokery z obiciem i oparciem, najtańsze plastikowe stołki. Wybierając hoker musimy zdecydować, jak często będzie nam służył. Jeśli zamierzamy spożywać na nim posiłki, lub spędzać przy wyspie w kuchni czas z przyjaciółmi, lepiej zdecydować się na wygodny Hoker.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5