Jaki prezent dla biegacza kupić?

Zastanawiasz się jaki prezent dla biegacza kupić? Nie wiesz co wybrać? Sprawdź nasze propozycje poniżej.

#1. Opaska do biegania - Buff

Wielofunkcyjna chusta, która chroni przed słońcem, zimnem czy wiatrem. Jest jednolitym kawałkiem materiału w kształcie rury. Wykonane są najczęściej z mikrofibry, czyli z materiału, który bardzo dobrze chłonie wilgoć i oddycha. Chustę taką można nosić na głowie jako czapkę, można jej używać jako opaskę na szyję czy też maskę na twarz.

#2. Skarpetki do biegania

Wybierając skarpetki warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na płaskie szwy, aby zminimalizować ryzyko otarć. Po drugie wzmocnienia, aby skarpetki były trwałe. Po trzecie na rodzaj materiału, z którego są wykonane. Na pewno nie powinny mieć w składzie bawełny, która nie nadaje się do biegania.

#3. Etui na telefon do biegania

Bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które używają aplikacji monitorujących ich aktywność. Przed zakupem warto sprawdzić rodzaj telefonu i jego dopasowanie do etui. Mamy do wyboru uniwersalne rozwiązania lub dedykowane do poszczególnych model.

#4. Stuptuty na buty biegowe

Przydatne dla miłośników biegania w terenie. Zapobiegają wpadaniu do butów kamieni, błota czy ściółki. Przydatne szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych. Występują również w wersji nieprzemakalnej oraz z membraną.

#5. Skarpety lub opaski kompresyjne

Ich zadaniem jest poprawa krążenia oraz lepszy metabolizm mięśni. Do wyboru mamy skarpetki, opaski na łydki, opaski na podudzie, a nawet spodenki. Przydatne szczególnie dla osób biorących udział w zawodach.

#6. Pulsometr

Bardzo przydatne urządzenie podczas treningów biegowych, które pozwala na określenie zakresów tętna. Po treningach możemy przeanalizować tętno w poszczególnych strefach. Prezent dla biegaczy, którzy przygotowują się do zawodów, na przykład do maratonu.