Niemowlę sypia bardzo dużo, a sen ma zasadnicze znaczenie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być tradycyjne, drewniane, lub bardziej mobilne, turystyczne. Niektóre modele łóżeczek mogą służyć dziecku nawet po wyrośnięciu z wieku niemowlęcego. Czy wiesz, co to jest kosz Mojżesza?

Kilka pytań, zanim kupisz

Przed zakupem pierwszego łóżeczka dla Twojego dziecka, warto się zastanowić:

ikona znak zapytaniaCzy zależy Ci, by zakupione łóżeczko posłużyło dziecku dłużej niż kilka miesięcy?
ikona znak zapytania Czy często podróżujesz?

Łóżeczko tradycyjne

sprawdź ceny łóżeczek tradycyjnych>>
Łóżeczko Giraffe Trama
Łóżeczko Giraffe Trama

Tradycyjne łóżeczka szczebelkowe są najczęściej kupowane przez rodziców. W zależności od producenta różnią się wzornictwem, kolorem i rodzajem drewna, ewentualnie płyty MDF, a także sposobem wykończenia. Przy jego zakupie zwróć uwagę na bardzo funkcjonalne rozwiązania, omówione w dalszej części artykułu.

Łóżeczko tradycyjne – podział ze względu na wielkość

Łóżeczko Klupś Rafał I o wymiarach 60 x 120 cm z opuszczanym bokiem
Łóżeczko Klupś Rafał I
60 x 120 cm z opuszczanym bokiem
Dostępne na rynku łóżeczka przeważnie mają następujące wymiary:120 cm x 60 cm lub 140 cm x 70 cm

 

Uwaga! Wymiary łóżeczka, np. 60 cm x 120 cm, określają wymiary materaca, jaki można położyć na dnie łóżeczka, a nie wymiary zewnętrzne łóżeczka.

W mniejszym łóżeczku dziecko może spać do ok. 2-3 lat, w większym trochę dłużej.

Łóżeczko tradycyjne wielofunkcyjne

Łóżeczko Paso Doble 60 x 120 cm Bellamy
Łóżeczko Paso Doble 60 x 120 cm Bellamy
Łóżeczko wielofunkcyjne może być połączeniem komody, szafki oraz przewijaka z łóżeczkiem dziecięcym. Przykładem takiego łóżeczka jest model Paso Doble 60 cm x 120 cm, Bellamy.

Inny typ łóżeczka wielofunkcyjnego to takie, które umożliwia wymontowanie boków ze szczebelkami i przekształcenie go w tapczanik. Takie łóżeczko „rośnie” razem z dzieckiem. Po zdemontowaniu boków zamienia się w wygodny tapczanik o wymiarach 140 cm x 70 cm. Łóżeczko tego typu może służyć dziecku od urodzenia, aż, jak podają niektórzy producenci, do wieku szkolnego, ok. 7 lat. Przykładem łóżeczka, które można przekształcić w tapczanik, jest model Katarzyna Baby Vox.

Rozkładane łóżeczko Katarzyna Baby Vox   Łóżeczko, tapczanik Karina Bellamy
Rozkładane łóżeczko Katarzyna Baby Vox  Łóżeczko, tapczanik Karina Bellamy

Dostępne są także modele, w których łóżko z szufladą jest połączone z komodą. Gdy dziecko podrośnie szczebelkowe boki i komodę odłącza się i otrzymuje całkiem spory tapczan i stolik (np. łóżeczko Max 70 x 140 cm Drewex).

Niewątpliwą zaletą wielofunkcyjnego łóżeczka tradycyjnego jest to, że będzie ono służyło Twojemu dziecku kilka lat. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem dla swojego dziecka, zwróć uwagę na jakość jego wykonania, wzornictwo i kolorystykę.

Łóżeczko tradycyjne – na co zwrócić szczególną uwagę?

Kupując łóżeczko zwróć uwagę, czy jego wykonane jest zgodnie z europejską normą PN-EN 716-1:1999 oraz z normą PN-EN 1130-1-2001. Normy te określają wymagania bezpieczeństwa dla łóżeczek i kołysek dziecięcych. Ponadto często producenci zaznaczają, że łóżeczko posiada atest Zakładu Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego oraz atesty Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Technologii Drewna. Informacji o atestach, jakie posiada dane łóżeczko, szukaj w opisie producenta.

W poniższej tabeli zebraliśmy cechy, na które według specjalistów warto zwrócić uwagę, wybierając łóżeczko dla swojego dziecka.

WYKONANIE WYMIARY WEWNĘTRZNE
 •  łóżeczko powinno być wykonane z gładkiego materiału, nie może być w nim żadnych zadziorów ani drzazg
 • farba i lakier nie mogą się łuszczyć; łóżeczko musi być pomalowane bezpiecznymi i ekologicznymi lakierami, które posiadają atesty PZH i są zgodne z normą PN-EN 71-3 :1998
 • krawędzie muszą być pozbawione ostrych kantów
 • nie może mieć dekoracyjnych wycięć, w których mogłaby uwięznąć główka dziecka
 • wykorzystywane okucie, czyli mocowania i wzmocnienia elementów drewnianych, powinno pozwalać na wielokrotny montaż i demontaż łóżeczka. Na przykład w łóżeczku Klupś Radek II do montażu zastosowano śruby z płaskimi końcówkami, czyli śruby młotkowe, dzięki czemu w trakcie skręcania łóżeczko się nie niszczy i można je wielokrotnie montować i demontować. Dzięki takiemu rozwiązaniu łóżeczko może służyć więcej niż jednemu dziecku.
 • odstępy między szczebelkami nie mogą być mniejsze niż 2,5 cm, żeby rączka, czy nóżka dziecka nie uwięzła między nimi, ani większe niż 6 cm, aby nie zmieściła się między nimi główka dziecka
 • boki powinny mieć wysokość co najmniej 60 cm
  przy regulowanej głębokości dna łóżeczka, przy najwyższym ustawieniu wysokość nie powinna być mniejsza niż 30 cm.

Łóżeczko tradycyjne – dodatkowe funkcje i wyposażenie

Łóżeczko tradycyjne może posiadać dodatkowe funkcje, udogodnienia i elementy wyposażenia. Wpływają one na komfort użytkowania mebla zarówno przez rodzica, jak i przez dziecko.

FUNKCJA ZALETY NA CO NALEŻY UWAŻAĆ
TRZY POZIOMY REGULACJI WYSOKOŚCI MATERACA ustawienie na poszczególnych poziomach pozwala na bezpieczne korzystanie z łóżeczka i łatwiejsze wyjmowanie dzieckaRegulacja:
poziom pierwszy (najwyższy) – gdy dziecko leży
poziom drugi – gdy dziecko siedzi
poziom trzeci (najniższy) – gdy wstaje
nawet przy najwyższym położeniu głębokość łóżeczka nie powinna być mniejsza niż 30 cm
WYJMOWANE SZCZEBELKI gdy dziecko zacznie chodzić, dzięki wyjmowanym szczebelkom może samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka mechanizm wyjmowania szczebelków powinien być tak skonstruowany, aby dziecko nie mogło samo ich wyjąć
OPUSZCZANY BOK również ułatwia układanie dziecka w łóżeczku mechanizm powinien być tak skonstruowany, aby dziecko nie mogło uruchomić go samow niektórych łóżeczkach jest system zabezpieczający przed opuszczeniem boku większym niż 20 – 25 cm np. system security w łóżeczkach Pali

 

PLASTIKOWA OSŁONKA kiedy dziecko ząbkuje, uniemożliwia mu obgryzanie górnych krawędzi boków łóżeczka
SZUFLADA POD ŁÓŻECZKIEM sprawdza się przy małym metrażu mieszkania, możesz w niej przechowywać rzeczy, które chcesz mieć pod ręką rzeczy przechowywane w takiej szufladzie mogą się kurzyć, dlatego sprawdź, czy szuflada przykrywana jest od góry
PŁOZY DO BUJANIA monotonny ruch kołyski potrafi ukoić noworodka, przyzwyczajonego do kołysania w brzuchu mamykołyska może być pomocna, gdy dziecko ma problemy z zasypianiem przed zakupem sprawdź stabilność kołyski;
mechanizm powinien umożliwiać blokowanie funkcji kołysania, ewentualnie demontaż płóz; zazwyczaj sprawdza się tylko do ok. 3 miesiąca, gdy niemowlę staję się bardziej ruchliwe, kołyska nie jest już dla niego bezpieczna;jeśli dziecko posiada starsze rodzeństwo, należy zachować ostrożność – nawet bez złych intencji starszy brat lub siostra może spowodować wywrotkę
KÓŁKA ułatwiają przesunięcie łóżeczka ze względów bezpieczeństwa powinny mieć blokadę

Przegląd funkcji i cech na przykładzie kilku modeli łóżeczek tradycyjnych:

MARKA/ MODEL FUNKCJE
Liczba poziomów ustawienia łóżeczka Wyjmowane szczebelki Opuszczany bok

Szuflada pod łóżeczkiem

Płozy/bieguny do bujania Kółka z hamulcami Plastikowa osłonka Rozkładane na tapczanik
Ikea
Hensvig
2 +

Klupś, łóżeczko kołyska Radek

3 + + + +
Drewex, Dawid 1 + + +
Bellamy,
Nela
3 +
Pali,
Amici
2 +*) + + + +
Trama,
Train
3 + +

Łóżeczko turystyczne – kojec

Łóżeczko turystyczne może stanowić alternatywę dla tradycyjnego mebla, jeśli często podróżujesz z dzieckiem lub chcesz mieć dodatkowe łóżeczko, np. na parterze swojego domu lub w pomieszczeniu innym niż sypialnia dziecka.

Łóżeczko turystyczne – wymiary

sprawdź ceny łóżeczek turystycznych >>
Wielkość łóżeczek turystycznych różni się w zależności od producenta. Na rynku spotkasz najczęściej łóżeczka o wymiarach (dł. x szer. x wys. w cm):

 • 81 x 60 x 120
 • 104 x 73 x 92
 • 120 x 66 x 78
 • 120 x 60 x 66
 • 120 x 60 x 73
 • 125 x 72 x 85
 • 126 x 67 x 74
 • 128 x 76 x 95

Chociaż różnice w wymiarach wydają się niewielkie (często jest to 1- 2 cm), to jednak mogą się one okazać znaczące, jeśli musisz łóżeczko wpasować do małego mieszkania. Jeśli często będziesz się przemieszczać, sprawdź, czy dany wymiar kojca będzie swobodnie mieścił się w bagażniku Twojego samochodu. Jeśli planujesz, że Twoje dziecko ma w nim spać do drugiego, trzeciego roku życia wybierz większy model, aby było mu w nim wygodnie.

Łóżeczko turystyczne – budowa i cechy

Łóżeczko - kojec Dolce Sogno Brevi
Łóżeczko – kojec Dolce Sogno Brevi
Łóżeczko turystyczne wykonane jest z elementów plastikowych, rurek metalowych oraz materiału połączonego z siatką, która umożliwia kontakt wzrokowy z dzieckiem i zapewnia cyrkulację powietrza.

Większość modeli posiada funkcję odpinanego bocznego wejścia – jest ona szczególnie przydatna, jeśli masz dziecko, które potrafi już samodzielnie chodzić – kiedy zechce może ono wejść lub wyjść z łóżeczka.

Łóżeczka tego typu zazwyczaj mają sześć lub siedem nóżek, w których przynajmniej dwie bywają zastępowane kółkami, co znacznie ułatwia przemieszczanie łóżeczka. Kółka powinny być wyposażone w hamulce.
Warto wybrać model posiadający podwójne zabezpieczenie przeciw złożeniu się (np. łóżeczko-kojec Brevi Dolce Sogno).

Ważne również, żeby łóżeczko miało dwa ustawienia materaca, szczególnie, gdy planujesz położyć w nim noworodka. Ustawienie na wyższym poziomie przewidziane jest dla dzieci od urodzenia do zazwyczaj 6,5 kg, do około 3. miesiąca albo do momentu, kiedy dziecko zaczyna siadać. Natomiast głębokie łóżeczko posłuży dziecku do ok. 3 lat, do wagi ok. 14-15 kg, chociaż niektórzy producenci opisują, iż przewidziane jest do 4 lat i do 18 kg.

Uwaga! Jeśli dziecko ma spać na co dzień w łóżeczku turystycznym, warto dokupić do niego odpowiednio dobrany materac (o materacach czytaj w artykle Materac do łóżeczka

)

Prawie każde łóżeczko turystyczne ma z boku kieszenie na przybory do pielęgnacji bądź zabawki, a wiele z nich ma dodatkowe funckcje – światło, melodyjki i wibracje, a także pałąk z zabawkami czy typową karuzelę (o samych karuzelach możesz przeczytać w artykule Jak kupować karuzelę?) na wyposażeniu.
Niektóre modele można przerobić na kołyskę, montując specjalne płozy, które są sprzedawane w komplecie. Prawie wszystkie łóżeczka turystyczne mają torbę do przewożenia oraz moskitierę.

Chociaż producenci twierdzą, że łóżeczka mają prosty system składania, to według wielu rodziców ich złożenie czy rozłożenie wymaga nieco wprawy.

Łóżeczko Dream Pocket (Primi Sogni) – proste łóżeczko-kojec

Wielofunkcyjny kojec Fisher Price Precious Planet

Łóżeczko Dream Pocket (Primi Sogni)
– proste łóżeczko-kojec
Wielofunkcyjny kojec Fisher Price Precious Planet

Dla kogo łóżeczko turystyczne?

Rozważ zakup łóżeczka turystycznego, jeśli:

 • często podróżujesz z dzieckiem
 • masz małe mieszkanie
 • masz dwupoziomowe mieszkanie lub dom (niektórzy rodzice stawiają je wówczas na parterze i służy ono dziecku w dzień, zaś na piętrze mają klasyczne łóżeczko)
 • jesteś rodzicem małego wiercipięty i dziecko podczas snu obijało się o szczebelki w klasycznym łóżeczku (chociaż wtedy do klasycznego łóżeczka można kupić po prostu osłonki)
 • jesteś rodzicem dziecka, które ząbkuje i „lubi” obgryzać drewniane ramy zwykłych łóżeczek (chociaż można też dokupić do zwykłego łóżeczka specjalne osłonki).
ZALETY WADY
wielofunkcyjne, przenośne, lekkie bywają mniej stabilne od łóżeczek tradycyjnych, wielu rodziców radzi, aby przed zakupem dokładnie je obejrzeć

Przegląd funkcji i cech na przykładzie kilku modeli łóżeczek turystycznych:

MARKA/ MODEL FUNKCJE
Dwa poziomy ustawienia łóżeczka Dodatkowo oświetlenie, melodyjki Odpinane boczne wejście

Pałąk/
karuzela

Przewijak Płozy do bujania Kieszenie boczne Dodatkowa gondola 4 uchwyty do nauki wstawania
Baby Design Baby Dreams  +  + +  +  +

Arti Capella 1

 +  +  +  +  +  +  +
Coneco Apollo + +
Dream Pocket Primi Sogni + + + + + +
Arti Jec
L6 Max
+ + + + + + +
Mamtu Paula +
Baby Ono + + + +
Brevi Dolce Sogno
 +  +  + +
Hauck Baby Center Plus
+ + +
Titi Delfinek
+ +*) +*)
Sun Baby + + + + + + +

Łóżeczko – koszyk

Łóżeczko – kosz dla niemowląt Claro ze stojakiem Kees
Łóżeczko – kosz dla niemowląt
Claro ze stojakiem Kees
Funkcję przenośnego łóżeczka może pełnić koszyk, zwany czasem koszem Mojżesza. Zazwyczaj jest on wykonany z wikliny lub z indonezyjskich pędów kukurydzy, splecionych w stylu rattanu i wikliny, wewnątrz wyściełany materiałem. Koszyki bywają montowane na stelażu – zazwyczaj wykonanym z drewna, a niektóre mają kółka.

Przy wyborze takiego łóżeczka zwróć uwagę, czy wiklinowe patyczki nigdzie nie odstają, aby dziecko nie skaleczyło się. Zwróć też szczególną uwagę na tasiemki, sznurki, elementy dekoracyjne z materiału w takim koszu. Pamiętaj, że w zasięgu rączek dziecka takie elementy nie powinny być dłuższe niż ok. 20 cm.
Przy zakupie kosza sprawdź, czy ma on płaskie i twarde dno, a materacyk idealnie przylega do jego boków.

Pamiętaj: kosza z dzieckiem nie należy stawiać na kanapie czy stole. Bardziej ruchliwe, żywe dziecko może kosz po prostu przechylić i wypaść. Jeśli dziecko zaczyna przewracać się na boki, jest to sygnał dla rodziców, iż należy dziecko przenieść z kosza do zwykłego łóżeczka.

ZALETY WADY
spełnia dwie funkcje, dzięki uszom do przenoszenia, łóżeczka i nosidła;

zazwyczaj w zestawie materacyk oraz pościel;
jest idealnie dostosowany do rozmiarów noworodka;
lekki, dzięki czemu bez wysiłku można go przenosić, co jest ważne szczególnie dla mamy po porodzie

posłuży dziecku stosunkowo krótko, do ok. 3 miesiąca życia

Łóżeczko – kołyska

Kołyska z drewna lub wikliny

Łóżeczko – kołyska Maria Bellamy
Łóżeczko – kołyska Bellamy Dafi
Kołyska zazwyczaj ma wymiary (szer. x dł.) 42 cm x 90 cm. Często sprzedawana jest w komplecie z dopasowanym materacykiem i kompletem pościeli, z baldachimem.

ZALETY WADY NA CO NALEŻY UWAŻAĆ
najtańsze modele od 100, 140 zł można z niej korzystać do momentu, kiedy dziecko zacznie próbować samo siadać;ciężko dokupić do niej materacyk czy pościel, bo kołyski mają nietypowy rozmiar;

w komplecie z materacem, pościelą to koszt ok. 400 – 500 zł;

zwróć uwagę na głębokość kołyski – po włożeniu materaca i pościeli do brzegu kołyski powinno zostać przynajmniej 25 cm;
jeśli mebel jest obity tkaniną, sprawdź, czy można ją zdjąć i wyprać;jeśli kołyska wykonana jest z wikliny, sprawdź, czy nie ma ostrych elementów, które mogłyby zranić dziecko lub podrzeć pościel

 

Kołyska – łóżeczko tradycyjne

Łóżeczko – kołyska Radek Klupś z przykrywaną szuflada i wyjmowanymi szczebelkami
Łóżeczko – kołyska Radek Klupś
z przykrywaną szufladą i wyjmowanymi szczebelkami
Jak już wspomnieliśmy wyżej, tradycyjne łóżeczko może również mieć opcję kołyski, czyli doczepiane bieguny (np. łóżeczko – kołyska Radek Klupś z przykrywaną szufladą).

ZALETY WADY NA CO NALEŻY UWAŻAĆ
po zdemontowaniu płóz może służyć dziecku, aż do ok 3 lat na takim łóżeczku nie położysz przewijaka;
potrzeba więcej miejsca na ustawienie (aby kołyska nie obijała się o ścianę, czy komodę)
łóżeczko powinno mieć możliwość zablokowania funkcji kołysania;
musi być stabilne

 

Kołyski – kojce

Jeśli zdecydujesz się na wybór kojca, to podobnie jak w przypadku łóżek tradycyjnych, możesz zdecydować się na model z opcją kołyski, czyli z dodatkowo montowanymi płozami.

ZALETY WADY NA CO NALEŻY UWAŻAĆ
przy zakupie jednego mebla, możesz mieć kilka funkcji jednocześnie; cena – najtańsze to koszt ok. 300 zł płozy powinny być tak wyprofilowane, by kołyska nie mogła się zbytnio rozbujać (kiedy dziecko, zacznie się wiercić) lub mieć blokady zapobiegające wywróceniu się

Producenci i ceny

Łóżeczka tradycyjne

Najbardziej znane marki łóżeczek tradycyjnych to Gluck, Drewex, Klupś, Baby Vox. Do bardziej ekskluzywnej linii należą łóżeczka firm Trama i Pali. Dostępne są też oczywiście łóżeczka mniej znanych producentów, kupisz je również w hipermarketach oraz w stolarni.

Cena łóżeczka zależy nie tylko od jego marki, co funkcji, w jakie zostało wyposażone. Warto przemyśleć zakup, bo przy jednym wydatku można zyskać mebel na kilka lat. Oczywiście – im więcej funkcji posiada, tym łóżeczko jest droższe.

Oto przykłady łóżeczek z czterech przedziałów cenowych i zakres funkcji, w jakie są wyposażone:

Cena Przykładowe łóżeczka Funkcje dodatkowe
ok. 100 zł Ikea, łóżeczko tradycyjne Sniglar 120 x 60 cm
Ikea, łóżeczko tradycyjne
Sniglar 120 x 60 cm
podstawę łóżka można zamontować na dwóch różnych wysokościach
od ok. 400 zł Łóżeczko Klupś Rafał I o wymiarach 60 x 120 cm z opuszczanym bokiem
Klupś, łóżeczko kołyska Radek 120 x 60 cm
może być używane jako kołyska lub jako tradycyjne łóżeczko.Dzięki dwóm rodzajom blokady kołysanie można zablokować chwilowo lub na stałe

 

Posiada wyjmowane szczeble oraz 3 poziomy montowania materaca, przykrywaną szufladę

powyżej 600 zł  Baby Vox, łóżeczko łóżko Anastazja 140 x70 cm
Baby Vox, łóżeczko łóżko Anastazja
140 x70 cm
łóżko wykonane z litego drewna sosnowego, zdobione eleganckimi frezami;
ma funkcję trzystopniowej regulacji wysokości materaca.W łatwy sposób model Anastazja może zostać przekształcony na tapczan dla starszego dziecka.
powyżej 800 zł Drewex Max sosna, wymiary zestawu 185x80x92 cm, wymiary łóżeczka: 140x80x82 cm
Drewex Max sosna, wymiary zestawu 185x80x92 cm, wymiary łóżeczka: 140x80x82 cm
regulowana wysokość podłogi łóżeczka (3 poziomy), wyjmowane szczebelki, 2 szuflady, szafka z przewijakiem.Po wyrośnięciu dziecka, łóżko można przemontować do postaci łóżka młodzieżowego oraz oddzielnej szafki nocnej

Łóżeczka turystyczne

Wiodący producenci łóżeczek turystycznych / kojców to Coneco, Baby Ono, Arti, Baby Dreams i Brevi. Cena tych łóżeczek plasuje się na podobnym poziomie, w zależności od funkcji, w jakie zostały wyposażone. Za 300 zł możesz kupić łóżeczko jednej z tych marek ze sporym wyborem akcesoriów dodatkowych.

Innym znanym producentem jest Graco, które posiada charakterystyczny styl – elegancki i nowoczesny. Jednak przy podobnych funkcjach, w porównaniu z wyżej wymienionymi markami, łóżeczka Graco są droższe.
Oto przykłady łóżeczek z czterech przedziałów cenowych i zakres funkcji, w jakie są wyposażone.

Cena Przykładowe łóżeczka Funkcje dodatkowe
ok. 120 zł Mamtu, model Paula Wymiary rozłożonego łóżeczka (dł. x szer. x wys.): 125 x 64 x 76 cm
Mamtu, model Paula
Wymiary rozłożonego łóżeczka (dł. x szer. x wys.):
125 x 64 x 76 cm
nadaje dla dziecka już od 6 miesiąca życia do ok. 3 lat. Jednopoziomowe ustawienie dna – na spodzie; posiada otwierany bok, pięć nóżek i dwa kółka, otwierany boczny bok, oraz składany materacyk.Posiada system szybkiego rozkładania oraz zabezpieczenia przed samoczynnym złożeniem. W komplecie torba do przenoszenia i moskitiera.
od 200 zł Arti L6 Max Wymiary rozłożonego łóżeczka (dł. x szer. x wys.):120 x 60 x 66 cm
Arti L6 Max
Wymiary rozłożonego łóżeczka (dł. x szer. x wys.):
120 x 60 x 66 cm
łóżeczko, kojec, kołyska i przewijak w jednym.
Dwa poziomy ustawienia materaca (wytrzymałość poziomu wyższego aż 10 kg), otwierany bok, kółka do przemieszczania wyposażone w hamulce, nóżki w środkowej części łóżka; materac.Ponadto moduł grająco-wibrująco-świecący, płozy do bujania
usztywniany przewijak z materacykiem, kieszeń na zabawki
W zestawie znajduje się torba do przewożenia oraz moskitiera.
od 450 zł  Brevi, Dolce Sogno firmy Brevi Wymiary rozłożonego łóżeczka (dł. x xszer. x wys.): 125 x 72 x 85 cm
Brevi, Dolce Sogno
Wymiary rozłożonego łóżeczka (dł. x xszer. x wys.): 125 x 72 x 85 cm
dwa poziomy ustawienia materaca, otwierany bok, dodatkowo dwa kółka obrotowe z blokadą a także dwie antypoślizgowe nóżki, podpora na środkowej części łóżeczka: materac, także przewijak, pluszowe zabawki, kieszenie na akcesoria, podwójne zabezpieczenie przeciw złożeniu się.W zestawie znajduje się torba do przewożenia oraz moskitiera.

 

Łóżeczko – kosz

Wśród koszy dla niemowląt najbardziej znani producenci to Kees, Alvi i My Sweet Baby. Taki kosz możesz również nabyć w firmach wikliniarskich, w cenie już od około 60 zł. Natomiast za kosz znanej firmy, w zależności od wyposażenia (stojak, pościel, materacyk) zapłacisz od około 340 zł do 550 zł (modele stylizowane, eleganckie).

Podsumowanie

Łóżeczko to pierwszy niezbędny mebel Twojego dziecka. Dokładnie zatem sprawdź, czy spełnia normy bezpieczeństwa.

ikona znak zapytaniaCzy zależy Ci, by zakupione łóżeczko posłużyło dziecku dłużej niż kilka miesięcy?
Niektóre rozwiązania, chociaż wygodne, mogą posłużyć Ci stosunkowo krótko np. kołyska idealnie ukoi niespokojne maleństwo, a w koszu zwanym Mojżeszowym dobrze czują się noworodki. Możesz zdecydować się na łóżeczko, które łączy w sobie kilka funkcji, wykorzystując je stosownie do wieku/ miesięcy dziecka. Tradycyjne łóżeczko drewniane ze szczebelkami wciąż ma najwięcej zwolenników, przy ciekawym doborze dodatków możesz nadać mu indywidualny styl.

ikona<br />
znak zapytania Czy często podróżujesz?
Łóżeczko turystyczne jest dobrą alternatywą, jeśli często podróżujesz albo lubisz, gdy łączy ono w sobie kilka akcesoriów (przewijak, pałąk z zabawkami).

Życzymy Twojemu dziecku kolorowych snów!

Poradniki, które warto sprawdzić

 • Jaki przewijak kupić? – Przewijanie to jedna z najczęstszych czynności wykonywanych przy małym dziecku. Żeby ta rutynowa czynność stała się prosta i przyjemna, potrzeby jest dobry przewijak. Dobry, czyli bezpieczny dla dziecka i wygodny dla rodzica. Jaki model wybrać?