Zaznacz stronę

Klocki

To zabawki, które znajdziemy w domu każdego dziecka na całym świecie. Bez względu na wiek czy płeć – klocki zawsze były i będą bardzo dobrym pomysłem na prezent. Ich różnorodność pozwala na kreatywną zabawę zarówno maluchów, jak i dorosłych.

Dlaczego wybrać klocki?

Jest to zabawka ponadczasowa, która cieszy z niezmienną siłą. Poza dobrą zabawą rozwija w dzieciach kreatywność oraz zdolności manualne jak również wyobraźnię przestrzenną. Różnorodność kształtów i kolorów stymuluje zarówno wzrok, jak i dotyk dziecka.

Dużą zaletą wybrania klocków dla dziecka jest ich uniwersalność. Oznacza to, że łączenie ze sobą różnych typów i rodzajów kloców jest ograniczone tylko i wyłącznie wyobraźnią malucha, która staje się coraz bardziej rozwinięta wraz z wiekiem. Dzięki temu z tych zabawek ciężko wyrosnąć.

Klocki dla maluszków

Pierwsze klocki możemy sprezentować już półrocznemu dziecku. Idealnie sprawdzą się klocki wykonane z miękkiego plastiku, które będą dużych rozmiarów. Dodatkowo materiał tego typu jest lekki i w sytuacji, gdy dziecko zrzuci na siebie taki klocek, nie stanie mu się żadna krzywda. Przy tych klockach maluch nauczy się kształtów oraz różnych kolorów oraz pozna manualnie pojęcie „układania klocków”.

Dla dzieci w wieku około roku dobrze sprawdzą się płaskie układanki obrazkowe 2D. Najczęściej wyprodukowane są z drewna i pozwalają z kilku elementów ułożyć jakiś obrazek czy postać. Elementy są dosyć duże, dzięki czemu nasz maluch ich nie połknie.

W tej grupie wiekowej równie dobrze sprawują się klocki w kształtach geometrycznych, które dziecko może wciskać do konkretnych przegródek. Dzięki temu uczy się dopasowywania kształtów oraz cierpliwości. Niektóre zestawy po włożeniu klocka wydają dźwięki, jako nagrodę za prawidłowe umiejscowienie elementu.

Dla starszych dzieci

Jeśli szukamy zabawki dla dwulatków oraz nieco starszych dzieci, możemy rozejrzeć się za wyborem klocków drewnianych. Takie klocki pozwolą małym rączkom na budowanie pierwszych wież i innych konstrukcji. Są co prawda mało stabilne i nie można ich złączyć ze sobą, ale za to są pozbawione ostrych krawędzi. Różnorodne kształty idealnie stworzą zamki czy samochody.

Gdy chcemy być pewni, że nasze dziecko nie połknie żadnego z elementów to możemy zakupić klocki XXL. Ich rozmiar pozwala na kreowanie naprawdę wielkich konstrukcji, które są przy tym lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Wyposażone są w elementy złączne, a to oznacza, że konstrukcje zbudowane przez najmłodszych będą służyć jako auta, zamki czy domki.

Dla przedszkolaków, które są zafascynowane postaciami z ich ulubionych bajek czy seriali animowanych, znajdziemy zestawy z różnymi bohaterami. Małe kopie wykonane z klocków można dowolnie łączyć z innymi elementami. Możemy odnaleźć nie tylko bohaterów chłopięcych komiksów, ale także urocze księżniczki dla dziewcząt. A może wybierzemy farmę z domkiem na wsi? Wszystko zależy od upodobań.

Starsze dzieci, które interesują się tematyką mechanizmów i techniki, mogą ćwiczyć swoje pierwsze konstrukcje na drewnianych i plastikowych klockach, przedstawiających auta i samoloty. W ten sposób rozbudzamy nie tylko zdolności manualne, ale także pielęgnujemy zamiłowanie do motoryzacji.

Dla prawdziwych miłośników

Pasją, którą zaraziliśmy się jako małe dziecko, często rozwija się i owocuje na całe życie. Specjalnie dla wielbicieli małych i plastikowych klocków, co rok powstają nowe zestawy do składania. Często po złożeniu przez nastolatków czy dorosłych nie służą jako zabawki w narracyjnych przygodach, ale ozdabiają specjalne pułki i regały.

Niektóre zestawy klocków, poza licznymi elementami złącznymi, są wyposażane w akumulatory czy systemy mechaniczne, które poza rozbudzaniem kreatywności, uczą również działania maszyn i konstrukcji. Więc jeśli znamy młodego, zapalonego technika – takie klocki będą dla niego idealnym prezentem.

Rynek jest wypełniony najróżniejszymi typami i zestawami klocków – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przy wyborze kloców dla najmłodszych zwracajmy szczególną uwagę na jakość wykonania oraz bezpieczeństwo. W ten sposób ochronimy dziecko przed niechcianymi wypadkami przy zabawie.

Jeśli chcemy obdarować klockami bliskiego pasjonata tego typu konstrukcji to warto sprawdzić jego kolekcję. Dzięki temu dobierzemy taki zestaw, który będzie stanowił dla niego nie lada wyzwanie.

Wyświetlanie 1–150 z 460 wyników