Zaznacz stronę

Maskotki

Pluszaki to zabawki, które mimo postępu technologicznego wciąż cieszą się ogromną popularnością. Maskotki to trafny prezent zarówno dla małych dzieci, jak i dla ukochanej dziewczyny. Na rynku możemy wybierać spośród ogromu rodzajów misiów, zwierzątek czy lalek w różnych rozmiarach i kształtach.

Historia maskotek

Wiele doniesień mówi, że historia pluszowego misia sięga XIX wieku. Pani Margarete Steiff zajmowała się szyciem pluszowych zwierzątek. Jej siostrzeniec polepszył konstrukcję pluszaków i wprowadził je na rynek. Świat oszalał na punkcie maskotek.

W Stanach Zjednoczonych największą popularnością pluszowy miś zaczął cieszyć się, gdy ówczesny prezydent – Teodor „Teddy” Roosevelt, uwolnił podczas polowania postrzelonego niedźwiadka. Ta sytuacja, opisana w gazecie, nakłoniła producenta pluszaków do zaprojektowania i wykonania pierwszego modelu Teddy Bear. Nazwa tych maskotek zachowała się do dzisiaj i 25 listopada każdego roku na świecie obchodzone jest święto Pluszowego Misia.

Misie i inne zwierzątka

Pluszaki to zabawki uwielbiane przez dzieci w każdym wieku. Bywa, że ulubiona maskotka towarzyszy dziecku w każdej chwili i to przez wiele lat. Chociaż są już mocno poniszczone i przydałaby im się renowacja to nie ma możliwości wymiany tej ulubionej zabawki.

Małe przytulanki często zdobią pokoje dziecięce lub służą jako zabawki do usypania. Możemy też znaleźć ogromne misie, które posłużą za leżaki do odpoczynku zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Maskotki najczęściej przypominają kształtem różne zwierzęta: misie, kotki, króliczki, lwy a także dinozaury czy samochody. Jeśli chcemy wybrać dla dziecka maskotkę do spania lepiej wybrać niedużą i poręczną, aby zawsze leżała blisko dziecka. Duże misie, leżące na podłodze pozwalają na wygodne ułożenie się na pluszaku oraz chwilę odpoczynku po wtuleniu w miękkie futerko.

Bohaterowie bajek i animacji

A co poza misiami i zwierzątkami? Producenci zabawek dbają o swoich małych klientów, dlatego w ich ofercie poza standardowymi maskotkami znajdziemy także te, które występują w ulubionych bajkach maluchów. Te licencjonowane mają idealne odwzorowanie swoich pierwowzorów z animacji oraz wysoką jakość wykonania. Przy wyborze takiej przytulanki pamiętajmy, że warto wcześniej dowiedzieć się, który z bohaterów bajki jest dla dziecka tym ulubionym.

Interaktywne maskotki

Czy pluszowe maskotki są dobrym pomysłem dla noworodków i malutkich dzieci? Oczywiście, pod warunkiem, że będą wykonane z dobrych materiałów i nie zawierają ostrych krawędzi przy plastikowych oczkach czy innych elementach. Warto zwrócić uwagę, aby nie kupować dla maluszków maskotek z długim futerkiem, gdyż może trafić do ust ząbkujących dzieci.

Na rynku znajdziemy różne przytulanki interaktywne, które po naciśnięciu wydają przyjemne dźwięki, pomagające w zaśnięciu lub opowiadające bajki na dobranoc. Jeszcze inne maskotki szumią lub wydają inne uspokajające odgłosy. Takie pluszaki sprawdzą się idealnie dla małych dzieci. Zwracajmy uwagę, aby moduł głosowy był dobrze zabezpieczony wewnątrz zabawki.

Pluszaki edukacyjne

Dla nieco starszych dzieci możemy znaleźć przytulanki edukacyjne. Jedne z nich mają interaktywne elementy, które po naciśnięciu wydają odgłosy, jak na przykład nazwy części ciała. Inne będą wyposażone w projektor lub lampę nocną, które pomogą dziecku w przezwyciężaniu nocnych lęków.

Dla już dużo większych dzieci, które interesują się biologią, a także jako pomoc naukowa, możemy znaleźć maskotki w kształcie bakterii i wirusów, które poza bardzo przyjemnym dla oka wyglądem i miłym w dotyku materiałem, zawierają opis danej komórki czy wirusa. Takie pluszaki wyglądają jak odpowiedniki realnych chorób czy bakterii, ale wykonane w przyjemny dla oka ludzkiego sposób.

Jak dbać o pluszowe zabawki?

Jak każda zabawka, tak i przytulanki ulegają różnych czynnikom i ubrudzeniu, zwłaszcza w rękach małych dzieci. Dlatego warto co jakiś czas po prostu zabawkę uprać w delikatnym detergencie. Warto zrobić to w niezbyt wysokiej temperaturze wody oraz trybie prania ręcznego. Dzięki temu ulubiona zabawka naszego dziecka nie ulegnie zniszczeniu.
Maskotki są zabawki lubianymi przez dzieci od wielu lat i nic nie zapowiada zmian w tym kierunku. Jeśli zadbamy o ulubioną przytulankę możemy być pewni, że będzie przyjacielem naszego dziecka prze wiele lat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12