Zaznacz stronę

Maty edukacyjne

Mata edukacyjna jest niewątpliwie bardzo funkcjonalną rzeczą, która powinna znaleźć się na liście zakupów świeżo upieczonych rodziców. Jest to zabawka, połączona z wygodnym miejscem do leżenia dla malucha.

Maty edukacyjne są wyposażone w przeróżne ozdoby, gadżety, grzechotki i maskotki, które umieszczone na specjalnym pałąku, są źródłem zainteresowania i zabawy dziecka. Poza tym kolorowe tkaniny, przeróżne naszywki na macie wspaniale urozmaicają zabawę. Warto zwrócić uwagę na to, aby elementy maty były mocowane na rzepy, dzięki czemu można wymieniać zabawki, tak aby nie znudziły się dziecku.

Trzeba podkreślić, że wiele mat posiada elementy wykonane z kolorowych materiałów o fakturach, które pod wpływem dotyku szeleszczą, tym samym zwracają uwagę malucha na nowe dźwięki. Na wyżej wspomnianym pałąku często znajdują się tzw. bezpieczne lusterka, które pozwalają dziecku na obserwowanie i odkrywanie siebie poprzez własne odbicie. Pałąk można zdemontować, dzięki czemu otrzymamy matę, z której już nieco starsze dziecko może korzystać, zamiast z kocyka.

Zalety posiadania maty edukacyjnej

Analizując maty edukacyjne, ich budowę, wygląd, elementy, które posiadają, można wymienić mnóstwo zalet wynikających z ich posiadania:

1. Wspaniale rozwijają spostrzegawczość niemowlaka, dzięki przedmiotom umieszczonym na pałąku i macie.

2. Kształtują odruch chwytania, poprzez różne elementy dostępne w zasięgu rączek dziecka.

3. Bezpieczne lusterka rozbudzają ciekawość i umożliwiają odkrywanie nowego.

4. Dziecko na macie potrafi samo zająć się zabawą, dzięki czemu nie nudzi się i nie absorbuje już tak intensywnie rodziców.

5. Elementy składowe maty można demontować i używać ich do zabawy oddzielnie, np. grające zabawki, grzechotki czy maskotki.

6. Po demontażu pałąka pozostaje kolorowa, praktyczna mata, która sprawdzi się np. na pikniku.

7. Plusem jest to, że maty nie zajmują dużo miejsca, więc bez problemu można je ze sobą zabrać do auta, jadąc np. na wakacje.

Podsumowanie

Maty edukacyjne to bardzo dobra inwestycja dla dziecka, jak i rodziców. Stanowią również praktyczny pomysł na prezent. Są przeznaczona dla malucha praktycznie już od pierwszych dni jego życia. Podczas wyboru odpowiedniej maty należy zwrócić uwagę na jej rozmiar, elementy, które posiada, kolory oraz materiał, z którego jest wykonana. Wybór modeli jest bardzo duży i z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2