Zaznacz stronę

Stoły kuchenne

Stół kuchenny to nieodłączny element każdego domu – mówi się nawet, że to on cementuje rodzinę. Nie ważne, czy to śniadanie, obiad, czy kolacja – wspólne chwile spędzone z rodziną zapadają w pamięć i są jedną z największych przyjemności w naszym życiu. By jednak czas spędzony przy nim były na prawdę przyjemny, mebel ten musi być wygodny i dostosowany do naszych potrzeb.

Jaki stół wybrać?

Stół powinien być odpowiednio duży, by pomieścił wszystkich członków rodziny. Jeżeli planujemy często organizować przyjęcia dla większego grona osób, dobrze też, by nasz stół był rozsuwany. Możemy wtedy powiększyć jego objętość i tym samym zaprosić większą liczbę gości. Jeżeli jednak nasze pomieszczenia nie są zbyt duże pamiętajmy, by stół też taki nie był i nie zabierał nam zbyt wiele przestrzeni podczas codziennego korzystania z kuchni czy jadalni.

Kształt stołu – jaki najlepszy?

Moda szybko się zmienia i chcąc za nią nadążać, dobrze jest wybrać taki model, który szybko się nie zestarzeje. Oczywiście, wszystko zależne jest od naszego gustu i równie dobrze możemy postawić na nowoczesność, jak i klasykę. Ważny jest dobór kolorów, bo gdy stół będzie pasował kolorystycznie do naszych wnętrz, na pewno doda im to uroku i elegancji.

Dawniej modne były stoły okrągłe. Mają one kilka zalet – przede wszystkim nie posiadają ostrych krawędzi, o które można się uderzyć, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy w domu przebywają małe dzieci. Poza tym stół owalny zapewnia dobrą komunikację między biesiadnikami, bo każdy uczestnik przyjęcia siedzi stosunkowo blisko siebie. Od pewnego czasu trendy skłaniają się jednak ku kształtom prostokątnym, lub ewentualnie kwadratowym. Taki stół przede wszystkim zabiera mniej miejsca – pasuje zatem do mniejszych kuchni, czy jadalni. Jeżeli dodatkowo jest też rozsuwany, może się okazać najlepszym dla nas rozwiązaniem.

Lista producentów stołów:

Stół Plus Krzesła
Meble Wójcik
Woodica
Drymar
Stoły Radomsko
Roberto Meble
Fabryka Mebli Beskid
Meble Sedia
Meble Potocki
Meble Pyton
Dom Art Styl
Batdom

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19