Zaznacz stronę

Szafki kuchenne

Kiedy planujemy odświeżyć naszą kuchnię, jedną z pierwszych rzeczy o których myślimy, jest dobór szafek kuchennych. Są one podstawowym elementem kuchni, ponieważ właśnie tam trzymamy wszystkie przybory w niej niezbędne, jak talerze, sztućce, czy inne kuchenne przybory.

Dobrze więc, by szafki były pojemne. Po zakupie nie może się przecież okazać, że dla części posiadanych rzeczy po prostu zabraknie nam miejsca. Szafki powinny też pasować swoim kolorem i stylem do wystroju naszej kuchni. Muszą być funkcjonalne, dlatego zwróćmy uwagę na to, jak się otwierają, oraz czy ich elementy nie są wykonane z tanich materiałów.

Podstawowym i zarazem najczęściej stosowanym rozwiązaniem, są szafki otwierane na bok, czyli tak zwane drzwiczki skrzydłowe. Są one najtańsze w zakupie, a ich ewentualna naprawa czy wymiana również nie powinna pochłonąć wiele z naszego budżetu. Wadą takich szafek jest jednak fakt, iż jeśli posiadamy stosunkowo małą kuchnię – drzwiczki takie mogą wchodzić sobie w drogę, szczególnie w narożnikach.

Przyjrzyjmy się jeszcze jednemu modelowi szafek, który jest co prawda droższy od tych tradycyjnych, ale za to świetnie sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach. Jest też o wiele bardziej funkcjonalny od tradycyjnych modeli. Mowa o szafkach bezuchwytowych.

Jest to nowoczesny i zarazem bardzo modny obecnie rodzaj szafek. Nie posiadają uchwytów, a otwierają się jedynie za pomocą dotknięcia w odpowiednim miejscu. Są przez to wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo posiadają innowacyjny wygląd. Świetnie pasują do kuchni w stylu modernistycznym. Są też przydatne, gdy w domu mamy małe dzieci – niwelujemy ryzyko uderzenia się przez nie o wystający uchwyt.

Niestety, takie szafki są stosunkowo drogie. Ich koszt to około 120 złotych za sztukę. Musimy pamiętać jednak, że remont kuchni wykonujemy tylko raz na jakiś czas i może warto zastanowić się nad nieco droższym rozwiązaniem, które będzie za to dla nas bardzo wygodne przez długie lata użytkowania.

Polscy producenci szafek:

Atlas Kuchnie
BMB Meble
Meble Okmned
Meble Kam

Meble Jarosz
Remeb
Rust Meble
Stolkar
Zajc Kuchnie

Wyświetlanie 1–150 z 170 wyników