Odkurzacz do 150 zł to brzmi jak nie lada wyzwanie. Czy w tak małej kwocie uda znaleźć się dobre i sprawne urządzenie? Okazuje się, że tak. Na pewno będzie to sprzęt mały i kompaktowy. Z małym silnikiem i przeznaczony do niedużych powierzchni. Czego jednak oczekiwać od tak skromnego budżetu? Warto docenić plusy takiego rozwiązania. Za niedużą kwotę otrzymujemy odkurzacz, który nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca oraz będzie można łatwo go podnosić i przenosić!

W tej klasie cenowej będziemy rozpatrywali raczej wersje wyposażone w worek. Wyjątkiem będzie tutaj jeden z odkurzaczy pionowych, ale o tym za chwilę. Przy wyborze odkurzacza warto sprawdzić czy worek jest tekstylny czy wykonany z papieru. Ten pierwszy można prać. Ten drugi jest jednorazowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz do 150 zł, a więc raczej tani model? Poniżej kilka informacji.

  • Poziom hałasu, jaki generuje odkurzacz – przecież nikt z nas nie chce, by odkurzanie kojarzyło się z hałasem, który przyprawia o ból głowy i dodatkowo denerwuje sąsiadów.
  • Moc silnika – tutaj warto wybrać moc dostosowaną do naszych potrzeb. Jeżeli mamy małe mieszkanie i niedużo zanieczyszczeń, to może nie potrzebujemy wcale najmocniejszego urządzenia.
  • Moc ssania – oznacza siłę, z jaką powietrze zasysa zanieczyszczenia do wnętrza odkurzacza i jest wyznacznikiem skuteczności urządzenia. Warto zwrócić uwagę, aby moc ssania była w łatwy sposób regulowana.
  • Rodzaj filtra – warto brać pod uwagę, jakie filtry zostały w nim umieszczone. Mamy do czynienia z dwoma ich rodzajami: wlotowe (chronią silnik) i wylotowe (oczyszczają powietrze).
  • Dodatkowe wyposażenie – tutaj najlepiej zdiagnozować własne potrzeby. Wybór akcesoriów jest ogromny.

1. Amica VP 1051

Amica VP 1051
Amica VP 1051 to odkurzacz o mocy 1600 W, który został wyposażony w worek o pojemności 2 litrów. Długość przewodu zasilającego to 5 metrów, a efektywny zasięg to 8 metrów. Odkurzacz posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, sygnalizację pełnego worka, zwijacz przewodu oraz zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka. Mechaniczna regulacja ssania została umieszczona na uchwycie węża. Odkurzacz można parkować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Klasa energetyczna urządzenia to F.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka uniwersalna ECO, ssawka do szczelin 2w1, Amica bag PAPER, ssawka do tapicerki, szczotka do książek oraz długie chromowane rury teleskopowe.

Cena: ok 125 zł – sprawdź ceny >>


2. Zelmer ZVC125EK Dot

Zelmer ZVC125EK Dot
Zelmer ZVC125EK Dot to mały i poręczny odkurzacz o mocy 700 W. Długość przewodu zasilającego to 5 metrów, a zasięg to 8 metrów. Urządzenie zostało wyposażone w worek wielokrotnego użytku Safbag o skuteczności filtracji EPA. Najważniejsze cechy urządzenia to elektroniczna regulacja mocy, rura teleskopowa oraz miękkie koła, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Odkurzacz można zaparkować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Waga produktu bez wyposażenia to około 3,4 kg. Klasa efektywności energetycznej to A.

Odkurzacz został wyposażony w szczotkę podstawową, która pozwala na przełączenie podłoga/dywan.

Cena: ok 130 zł – sprawdź ceny >>


3. Zelmer Elf ZVC165YF

Zelmer ZVC165YF
Zelmer Elf ZVC165YF to lekki odkurzacz o mocy 700 W. Został wyposażony w 2,5 litrowy, wymienny worek Safbag (niebieski) o skuteczności filtracji EPA. Typ rury to segmentowana, metalowa. Waga odkurzacza bez wyposażenia to około 3,8 kg. Klasa efektywności energetycznej to A.

Wyposażenie odkurzacza to szczotka podstawowa z możliwością przełączenia podłoga/dywan, ssawka mała oraz szczotka szczelinowa.

Cena: ok 140 zł – sprawdź ceny >>


4. Amica VM 1041

Amica VM1041
Amica VM 1041 to odkurzacz o mocy 1400 W. Długość przewodu zasilającego to 4,5 metra, a zasięg pracy to 7 metrów. Urządzenie zostało wyposażone w worek o pojemności 2 litrów, zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka, mechaniczną regulację ssania w uchwycie węża, sygnalizację pełnego worka oraz zwijacz węża. Odkurzacz można parkować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Klasa energetyczna to D.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka uniwersalna ECO, ssawka do szczelin 2w1, Amica bag PAPER 1x, ssawka do tapicerki oraz szczotka do książek.

Cena: ok 130 zł – sprawdź ceny >>


5. Amica ZONDA VP1041

Amica ZONDA VP1041

Odkurzacz Amica ZONDA VP1041 został wyposażony w silnik o mocy 1600 W. Pojemność worka to 2 litry. Długość przewodu zasilającego to 5 metrów, a zasięg to 8 metrów. W odkurzaczu znajduje się zabezpieczenie przed przegrzaniem, zwijacz przewodu, sygnalizator pełnego worka, zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka oraz mechaniczna regulacja ssania w uchwycie węża. Odkurzacz można parkować w poziomie i w pionie. Klasa energetyczna to F.

Wyposażenie to ssawkoszczotka uniwersalna ECO, ssawka do tapicerki, ssawka do szczelin 2w1, szczotka do książek, Amica bag PAPER 1x oraz chromowane rury teleskopowe.

Cena: ok 130 zł – sprawdź ceny >>


6. Hyundai VC 020 B

Hyundai VC 020 B
Hyundai VC 020 B to odkurzacz pionowy o mocy 600 W. Został wyposażony w zbiornik na kurz o pojemności 0,5 litra. Długość przewodu zasilającego to 7 metrów. Odkurzacz posiada składany uchwyt. Waga urządzenia to 2,7 kg.

Wyposażenie odkurzacza to nasadka do podłóg.

Cena: ok 160 zł – sprawdź ceny >>


7. Sencor SVC 45 GR

Sencor SVC 45 GR
Sencor SVC 45 GR to odkurzacz o mocy 1400 W. Pojemność worka to 1,5 litra. Odkurzacz wyposażono w termostat zabezpieczający silnik przed przegrzaniem, gumowe kółka chroniące podłogę przed zarysowaniem, automatyczne zwijanie przewodu zasilającego oraz wskaźnik zapełnienia pojemnika.

Wyposażenie odkurzacza to uniwersalna końcówka do podłóg z wysuwaną szczotką oraz szczelinówka.

Cena: ok 125 zł – sprawdź ceny >>


8. Sencor SVC 45 BK

Sencor SVC 45 BK
Sencor SVC 45 BK to urządzenie o mocy 1400 W. Wyposażono go w termostat zabezpieczający silnik przed przegrzaniem, pięciostopniowy system filtracji, uchwyt na szczotkę do podłóg, automatyczne zwijanie przewodu zasilającego oraz gumowe kółka, które chronią powierzchnię podłogi przed porysowaniem.

Wyposażenie urządzenia to uniwersalna końcówka do podłóg z wysuwaną szczotką, końcówka do parkietu oraz szczelinówka.

Cena: ok 135 zł – sprawdź ceny >>


9. Daewoo RC-220

Daewoo RC-220

Daewoo RC-220 to odkurzacz o mocy 1500 W. Wyposażono go w worek o pojemności 3 litrów. Długość przewodu to 5 metrów. Odkurzacz posiada mechaniczny wskaźnik napełnienia worka, automatyczny zwijacz przewodu oraz rury stalowe, teleskopowe. Klasa efektywności energetycznej to B.

Wyposażenie urządzenia to ssawko-szczotka oraz ssawka szczelinowa.

Cena: ok 150 zł – sprawdź ceny >>


10. Adler Ad 7007

Adler Ad 7007
Adler Ad 7007 to urządzenie o mocy 700 W. Pojemność worka na kurz to 1,6 litra. Odkurzacz posiada wskaźnik napełnienia worka na kurz, miękkie kółka, elastyczny wąż, zwijacz przewodu oraz regulację mocy ssania w uchwycie węża. Zasięg pracy to 8 metrów. Klasa efektywności energetycznej to A.

Wyposażenie urządzenia to szczotka do tapicerki z ssawką szczelinową oraz szczotka 3D z wysuwanym włosiem.

Cena: ok 140 zł – sprawdź ceny >>


Jak widać, nie ma problemu ze znalezieniem odkurzacza do 150 zł. Poszczególne modele są bardzo różne, pomimo podobnych cen. Z łatwością powinno się udać dopasować odkurzacz do naszych potrzeb. Trzeba je tylko dobrze zidentyfikować. Przy wyborze odkurzacza warto porównać dodatkowe akcesoria, bo mocno różniły się one pomiędzy poszczególnymi modelami.

Poradniki, które warto przeczytać

  • Jaki odkurzacz kupić? – Nie wiesz jaki odkurzacz będzie dobry do Twojego mieszkania? Nie wiesz czym jest filtr HEPA? Sprawdź nasz poradnik!
  • TOP10: Odkurzacze piorące – Zastanawiasz się nad odkurzaczem, który wyczyści podłogi oraz wypierze jeszcze dywany? Sprawdź odkurzacze piorące!
  • TOP10: Ranking odkurzaczy – Sprawdź ranking odkurzaczy na podstawie popularności tych urządzeń! Zobacz co wybrali inni kupujący.
  • Jaki odkurzacz kupić? – Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem odkurzacza i nie wiesz co wybrać na 100% polecamy również poradnik zakupowy na stronie sypialnia.info