Odkurzacze piorące to bardzo wygodne urządzenia, które docenią osoby dbające o czystość w mieszkaniu oraz oczywiście alergicy. Ceny tych odkurzaczy w ostatnich latach stały się bardzo przystępne i już za kilkaset złotych możemy nabyć bardzo skuteczny przyrząd. Bardziej skomplikowane i dające większe możliwości urządzenia to już budżet przekraczający tysiąc złotych.

Jeżeli mamy jednak duże mieszkanie, a w nim sporo mebli tapicerowanych, dywanów i wykładzin, to nie warto zastanawiać się nawet chwili. Odkurzacze piorące poradzą sobie również z twardymi powierzchniami. Ich użycia nie musimy też ograniczać do domu. Doskonale sprawdzą się w czyszczeniu tapicerki samochodowej.

Jak działa odkurzacz piorący? Zasada jest bardzo prosta. Posiada on dwa zbiorniki. Pierwszy przeznaczony jest na czystą wodę i detergent. Drugi natomiast na brudną wodę, która pochodzi z prania. Najpierw wytwarzana jest piana, która jest aplikowana na zabrudzoną powierzchnię. Po jej uwolnieniu i zadziałaniu detergentu, piana jest zbierana wraz z nieczystościami i trafia do zbiornika na brudną wodę. Jeżeli posiadamy duże mieszkanie i chcemy prać duże powierzchnie, to warto zastanowić się nad odkurzaczem, który posiada duże zbiorniki na wodę. Dzięki temu nie będzie potrzeby częstej wymiany wody.


1. Zelmer 919.0 ST

Zelmer 919.0 ST
Zelmer 919.0 ST to odkurzacz wyposażony w kilka ciekawych funkcji. Pozwala na tradycyjne odkurzanie do worka Safbag lub pojemnika z wodą, może zbierać rozlane płyny, a także prać dywany i tapicerkę. Moc odkurzacza to 1600 W. Pojemność zbiornika na czystą wodę i detergenty to 1,8 litra. Pojemność zbiornika na brudną wodę to 5 litrów. Zasięg odkurzania to 9 metrów.

Wyposażenie odkurzacza to szczotka mała, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka do parkietu i kamienia, ssawka do zbierania wody, mała i duża szczotka do prania dywanów i mycia płytek.

Cena: ok 600 zł – sprawdź ceny >>


2. Zelmer ZVC762SP

Zelmer ZVC762SP
Zelmer ZVC762SP pozwala na odkurzanie na sucho, zbieranie wody i błota, a także pranie dywanów i tapicerek. Moc urządzenia to 1700 W. Pojemność zbiornika na detergenty to 1,8 litra, a pojemność zbiornika do zbierania wody to 5 litrów. Zasięg odkurzania to 9 metrów.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka przełączalna, szczotka mała, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka do parkietu i kamienia, ssawka do zbierania wody oraz mała i duża ssawka do prania dywanów i płytek.

Cena: ok 760 zł – sprawdź ceny >>


3. Zelmer ZVC762ZK

Zelmer ZVC762ZK
Zelmer ZVC762ZK pozwala na zbierania wody i błota, a także na pranie dywanów. Został wyposażony w silnik o mocy 1700 W. Pojemność zbiornika na detergent i czystą wodę to 1,8 litra, a pojemność zbiornika na brudną wodę to 5 litrów. Zasięg odkurzacza to 9 metrów.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka przełączalna, mała szczotka, szczelinówka oraz mała i duża ssawka do prania dywanów i płytek.

Cena: ok 730 zł – sprawdź ceny >>


4. Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZP

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZP
Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZP pozwala na sprzątanie płynów z błotem, a także pranie dywanów czy tapicerki. Wyposażony został w silnik o mocy 1500 W. Pojemność zbiornika na detergent i czysta wodę to 1,8 litra, a pojemność zbiornika na brudną wodę to 5 litrów.Zasięg odkurzacza to 9 metrów.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka przełączalna, mała szczotka, szczotka do parkietu i kamienia oraz mała i duża ssawka do prania dywanów i płytek.

Cena: ok 830 zł – sprawdź ceny >>


5. Karcher SE4001

Karcher SE4001
Karcher SE4001 to odkurzacz o mocy 1400 W. Został wyposażony w zbiornik na czystą wodę o pojemności 4 litrów oraz zbiornik na brudną wodę, również o pojemności 4 litrów. Kabel zasilający ma 7,5 metra długości.

Wyposażenie odkurzacza to wąż spryskujący z uchwytem, dwie dysze do ekstrakcji, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, ssawka uniwersalna, ssawka szczelinowa oraz ssawka do tapicerki.

Cena: ok 760 zł – sprawdź ceny >>


6. Karcher SE5.100

Karcher SE5.100
Karcher SE5.100 to odkurzacz o mocy 1400 W. Wyposażono go w kabel zasilający o długości 5 metrów. Zbiornik na czystą oraz zbiornik na brudną wodę mają pojemność po 4 litry każdy.

Wyposażenie to wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, dwie dysze do ekstrakcji, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, ssawka szczelinowa oraz ssawka do tapicerki

Cena: ok 960 zł – sprawdź ceny >>


7. Thomas Multi Clean X10 Parquet

Thomas Multi Clean X10 Parquet
Thomas Multi Clean X10 Parquet to odkurzacz o mocy 1700 W. Wyposażono go w kabel o długości 8 metrów oraz automatyczny zwijacz przewodu. Promień pracy to około 11 metrów. Urządzenie posiada pilot zdalnego sterowania.

Wyposażenie odkurzacza to przełączalna szczotka do dywanów i podłóg twardych, szczotka do parkietów, duża szczotka do tapicerki, szczotka do mebli, ssawka szczelinowa, dysza natryskowa do dywanów i podłóg twardych, szczotka do czyszczenia parkietów, dysza natryskowa do mebli tapicerowanych oraz nakładki z mikrofibry do czyszczenia parkietów.

Cena: ok 125 zł – sprawdź ceny >>


8. VAX V-Vax 6151 SX

VAX V-Vax 6151 SX
VAX V-Vax 6151 SX to odkurzacz o mocy 1500 W. Posiada dwa zbiorniki na wodę. Jeden o pojemności 4 litrów na wodę czystą, drugi o pojemności 8 litrów na wodę brudną. Urządzenie zasysa też rozlane płyny. Zasięg pracy to 9,5 metra.

Wyposażenie to specjalna ssawka piorąca do prania dywanów i wykładzin, duża turboszczotka, końcówka do prania tapicerki samochodowej i kanap, ssawka szczelinowa, szczotka do odkurzania, końcówka do czyszczenia obić i schodów, końcówka do czyszczenia posadzek twardych oraz końcówka do odkurzania na sucho.

Cena: ok 1200 zł – sprawdź ceny >>


9. Vax Cordless Floormate

Vax Cordless Floormate
Vax Cordless Floormate to urządzenie piorące przeznaczone do czyszczenia posadzek i powierzchni twardych. Pojemność zbiornika wody czystej oraz zbiornika wody brudnej to 0,7 litra każdy. Szerokość sprzątanego pasa to 30 cm. Czas pracy w trybie prania to około 30 minut.

Wyposażenie odkurzacza to wbudowana głowica, która posiada cztery obracające się szczotki.

Cena: ok 1650 zł – sprawdź ceny >>


10. Vax Floormate De Luxe

Vax Floormate De Luxe
Vax Floormate De Luxe przeznaczony jest do czyszczenia posadzek oraz powierzchni twardych. Potrafi zasysać rozlane płyny. Zasięg pracy odkurzacza to 6 metrów. Pojemność zbiornika wody czystej to 1,4 litra. Pojemność zbiornika wody brudnej to 1,1 litra. Szerokość sprzątanego pasa to 30 cm.

Wyposażenie odkurzacza to szczotka SpinScrub do parkietów oraz szczotka SpinScrub do płytek, marmuru, ceramiki.

Cena: ok 1500 zł – sprawdź ceny >>