Odkurzacze wodne nazywane inaczej odkurzaczami z filtrem wodnym cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki dobrym parametrom filtrowania doskonale sprawdzają się dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Odkurzacze wodne docenią również osoby posiadające zwierzęta w domu. Ogromną zaletą tych urządzeń jest też możliwość zbierania rozlanych płynów i błota.

Dzięki zastosowaniu filtra wodnego odpadają wszelkie koszty związane z zakupem worków filtracyjnych. Nie trzeba też pamiętać, aby takie worki były w zapasie. Jaka jest zasada działania filtra wodnego? Zassane powietrze z zanieczyszczeniami trafia na powierzchnię wody, brud jest wtedy namoczony i separowany od powietrza. Reszta nieczystości trafia jeszcze na dodatkowy filtr.

Czy odkurzacze wodne mają jakieś wady? Czasami mogą być to duże gabaryty, warto więc przed zakupem sprawdzić wymiary urządzenia. Kolejna wada to konieczność mycia, jednak w nowoczesnych odkurzaczach jest to czynność, która można wykonać bardzo szybko.

Poniżej przegląd popularnych odkurzaczy.


1. Zelmer AQUOS 829.0 SP

Zelmer AQUOS 829.0 SP
Zelmer AQUOS 829.0 SP to urządzenie o mocy 1600 W, które pozwala odkurzać zarówno do worka, jak i do specjalnego pojemnika z wodą. Za pomocą specjalnej ssawki można zbierać również rozlane płyny i błoto. Pojemność worka na kuch to 3 litry, a pojemność zbiornika na wodę to 4 litry. Długość przewodu zasilającego wynosi 6 metrów, a zasięg pracy to 9 metrów. Filtr powietrza to HEPA H10 zmywalny. Parkowanie możliwe tylko w poziomie. Regulacja mocy cyfrowa.

Wyposażenie odkurzacza ssawkoszczotka przełączalna, separator drobnych przedmiotów, szczotka mała, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka do parkietu i kamienia oraz ssawka do zbierania wody.

Cena: ok 430 zł – sprawdź ceny >>


2. Hyundai VC 5750

Hyundai VC 5750
Hyundai VC 5750 to urządzenie o mocy 1500 W, które pozwala na pracę na sucho, mokro, a nawet pranie. Odkurzacz może zbierać również rozlane płyny. Pojemność zbiornika na szampon to 6 litrów, pojemnik na kurz to 15 litrów.

Wyposażenie odkurzacza to uniwersalna ssawka podłogowa, szczelinowa oraz szczotkowa.

Cena: ok 490 zł – sprawdź ceny >>


3. Amica VK 5031

AMICA VK 5031
Amica VK 5031 to odkurzacz z filtrem wodnym o mocy 1600 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 3,7 litra. Długość kabla wynosi 6 metrów, a zakres pracy odkurzacza to 9 metrów. Produkt wyposażono w miękkie koła, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Filtr wylotowy to HEPA 12.

Wyposażenie odkurzacza to ssawka do tapicerki, ssawka do książek, ssawka do szczelin, turboszczotka, ssawkoszczotka uniwersalna oraz szczotka do podłóg twardych.

Cena: ok 470 zł – sprawdź ceny >>


4. MPM Bora 1 MOD-11

MPM MOD-11
MPM Bora 1 MOD-11 to odkurzacz wodny o mocy 2400 W. Pozwala na odkurzanie dywanów, wykładzin i tapicerek. Pojemnik na wodę ma pojemność 1,2 litra. Przewód zasilający ma długość 5,5 metra, a zasięg pracy urządzenia to 9 metrów. Odkurzacz wyposażono w gumowe koła, które nie rysują podłoża. Filtr wylotowy to HEPA z możliwością płukania.

Wyposażenie odkurzacza to turboszczotka, głowica podłogowo – dywanowa, przystawka szczelinowa, szczotka do żaluzji oraz szczotka okrągła.

Cena: ok 530 zł – sprawdź ceny >>


5. KARCHER DS 6.000

KARCHER DS 6
KARCHER DS 6.000 to odkurzacz o mocy 1400 W. Urządzenie posiada wyjmowany zbiornik, który można czyścić pod kranem. Kabel zasilający ma długość 7,5 metra, a zasięg pracy wynosi 11 metrów. Odkurzacz posiada również schowek na akcesoria. Filtr wylotowy to zmywalny HEPA 13.

Wyposażenie odkurzacza to przełączana ssawka mokro/sucho, ssawka szczelinowa oraz ssawka do tapicerki.

Cena: ok 1099 zł – sprawdź ceny >>


6. Hoover HYP 1600

Hoover HYP 1600
Hoover HYP 1600 to urządzenie o mocy 1600 W. Długość przewodu zasilającego wynosi 7 metrów, a zasięg pracy to 8 metrów. Odkurzacz wyposażono w zwijacz przewodu oraz gumowe kółka, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Fitr to EPA.

Wyposażenie odkurzacza to uniwersalna szczotka do dywanów i podłóg, szczotka do parkietu z naturalnego włosia, końcówka szczelinowa, końcówka to tapicerki oraz miękka szczotka do kurzu.

Cena: ok 650 zł – sprawdź ceny >>


7. Zelmer 829.5SK Aquos

Zelmer 829.5SK Aquos
Zelmer 829.5SK Aquos pozwala na odkurzacze do worka lub do specjalnego pojemnika z wodą. Za pomocą specjalnej ssawki można również zbierać rozlane płyny i błoto. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 3 litry, a pojemność pojemnika do zbierania wody to 4 litry. Zasięg pracy odkurzacza wynosi 9 metrów. Filtr wylotowy to zmywalny HEPA. Odkurzacz posiada schowek na akcesoria. Moc silnika to 1500 W.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka przełączalna, separator drobnych przedmiotów, szczotka mała, ssawka mała, ssawka szczelinowa oraz ssawka do zbierania wody.

Cena: ok 380 zł – sprawdź ceny >>


Oferta odkurzaczy wodnych jest już całkiem spora. Znacząco zmniejszyły się też gabaryty urządzeń. Możliwy jest więc zakup do małego mieszkania, bez obawy o możliwości jego przechowywania w małym schowku.

Przed zakupem polecamy sprawdzić również wyposażenie odkurzacza.

Życzymy udanych zakupów!