Poniższy ranking odkurzaczy wykorzystuje dane dotyczące popularności od jednego z największych serwisów zakupowych w Polsce. Prezentowane odkurzacze są bardzo różne, ale pokazują jakie urządzenia są modne.

Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.


1. Zelmer Jupiter ZVC425HT

Zelmer Jupiter ZVC425HT
Zelmer Jupiter ZVC425HT to odkurzacz wyposażony w silnik o mocy 1000 W. Posiada skuteczny filtr HEPA H13, praktyczny schowek na akcesoria w obudowie, worek o pojemności 4 litrów typu Softbag, miękkie koła oraz obrotowy wąż. Regulacja mocy jest elektroniczna. Klasa efektywności energetycznej to B.

Wyposażenie odkurzacza to szczotka podstawowa, szczotka do parkietu i kamienia, ssawka mała, ssawka szczelinowa oraz szczotka mała.

Cena: ok 300 zł


2. Zelmer Odyssey ZVC305ST

Zelmer Odyssey ZVC305ST
Zelmer Odyssey ZVC305ST to lekki odkurzacz o mocy 950 W. Wyposażono go w filtr powierza EPA E11, schowek na akcesoria w obudowie oraz worek Safbag o pojemności 3,5 litra. Długość przewodu zasilającego to 6 metrów, a zasięg odkurzacza to 9 metrów. Odkurzacza można parkować zarówno z poziomie, jak i w pionie. Klasa efektywności energetycznej to C.

Wyposażenie odkurzacza to podstawowa szczotka, szczotka do kamienia i parkietu, turboszczotka, ssawka mała, ssawka szczelinowa oraz szczotka mała.

Cena: ok 230 zł


3. Zelmer Aquawelt 919.0 ST

Zelmer 919.0 ST
Zelmer Aquawelt 919.0 ST to odkurzacz o mocy 1600 W. Pozwala na zbieranie nieczystości do worka lub pojemnika z wodą. Może też zbierać rozlane płyny oraz prać dywany czy tapicerkę. Pojemność worka na kurz to 2,5 litra, pojemność zbiornika na detergent i czystą wodę to 1,8 litra, a pojemność pojemnika na brudną wodę to 5 litrów. Zasięg odkurzania to 9 metrów. Filtr powietrza to zmywalna HEPA H10. Regulacja mocy jest cyfrowa.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka przełączalna, separator drobnych przedmiotów, szczotka mała, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka do parkietu i kamienia, ssawka do zbierania wody, mała i duża ssawka do prania dywanów, spryskiwacz oraz neutralizator piany.

Cena: ok 550 zł


4. Zelmer Aquos 829.0 ST

Zelmer Aquos 829.0 ST
Zelmer Aquos 829.0 ST umożliwia odkurzanie do worka albo do specjalnego pojemnika z wodą. Pozwala też na zbieranie rozlanych płynów i błota za pomocą specjalnej ssawki. Moc odkurzacza to 1600 W. Pojemność worka na kurz to 3 litry, pojemność zbiornika do zbierania wody to 4 litry. Zasięg odkurzania to 9 metrów. Filtr powietrza to zmywalny HEPA H10. Regulacja mocy cyfrowa. Parkowanie tylko w poziomie.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka przełączalna, separator drobnych przedmiotów, szczotka mała, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka do parkietu i kamienia, turboszczotka, ssawka do zbierania wody oraz neutralizator piany.

Cena: ok 395 zł


5. Electrolux ZTF7650EL

Electrolux ZTF7650EL
Electrolux ZTF7650EL to bezworkowy odkurzacz o mocy 1550 W. Kurz zbierany jest do specjalnego pojemnika. Regulacja mocy ssania znajduje się w rączce. Odkurzacz wyposażono w miękkie koła, które zapobiegają rysowaniu się podłogi. Filtr wylotowy to zmywalny mikrofiltr. Zasięg działania odkurzacza to prawie 8 metrów.

Wyposażenie odkurzacza to ssawka do kanap i tkanin, uniwersalna ssawka do szczelin, ssawka do tapicerki, ssawka do parkietu oraz ssawka DustPro.

Cena: ok 500 zł


6. Amica VP 1051

Amica VP 1051
Amica Zonda VP 1051 to odkurzacz o mocy 1600 W. Wyposażono go w worek o pojemności 2 litrów. Zasięg pracy to 8 metrów. Odkurzacz posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka, zwijacz przewodu, sygnalizację pełnego worka, mechaniczną regulację ssania umieszczoną w uchwycie węża. Filtr wylotowy to mikrofiltr. Klasa energetyczna to F.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka uniwersalna, ssawka do szczelin 2w1, ssawka do tapicerki oraz szczotka do książek.

Cena: ok 150 zł


7. iRobot Roomba 880

iRobot Roomba 880
iRobot Roomba 880 to odkurzacz automatyczny. Sprząta dywany, wykładziny i twarde powierzchnie. Szczotka boczna wymiata kurz, pozostałe dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki zbierają kurz i brud. Odkurzacz automatyczny zwalnia przy dojeżdżaniu do przeszkód, dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia mebli. Po zakończonej pracy robot sam wraca do stacji dokującej. Odkurzacz został wyposażony w filtr HEPA oraz wskaźnik informujący o zapełnieniu worka.

Wyposażenie odkurzacza to wirująca szczotka boczna, dwie szczotki AeroForce, dwie wirtualne latarnie, stacja dokująca i pilot.

Cena: ok 2900 zł


8. Amica VM 3021 BAGIO

AMICA VM 3021 BAGIO
Amica VM 3021 BAGIO to cyklonowy odkurzacz o mocy 1600 W. Pojemność zbiornika systemu cyklonowego to 2 litry. Zasięg pracy wynosi 8 metrów. Odkurzacz posiada zabezpieczenie przed odkurzaniem bez wkładu, zabezpieczenie przed przegrzaniem, zwijacz przewodu, miękkie koła, regulację ssania w uchwycie węża. Można go parkować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Filtr wylotowy to HEPA 12. Klasa energetyczna to F.

Wyposażenie odkurzacza to ssawkoszczotka uniwersalna ECO, ssawka do szczelin 2w1, szczotka do parkietu, ssawka do tapicerki oraz szczotka do książek.

Cena: ok 225 zł


9. MPM Bora Mod-17

MPM BORA MOD17
MPM Bora Mod-17 to odkurzacz wodny, który posiada trzystopniowy system filtrowania. Pojemnik na wodę mieści 1,2 litra. Urządzenie wyposażono w automatyczny zwijacz przewodu oraz podciśnieniowe zamknięcie pojemnika. Zasięg odkurzacza wynosi 9 metrów. Odkurzacz posiada filtr HEPA 13.

Wyposażenie to turboszczotka, głowica podłogowo – dywanowa, przystawka szczelinowa, szczotka do żaluzji oraz szczotka okrągła.

Cena: ok 520 zł


10. Philips PerformerPro FC9197/91


Philips PerformerPro FC9197/91 to odkurzacz workowy o mocy 650 W. Zasięg działania to 11 metrów. Wyposażono go w filtr Ultra Clean Air HEPA 13. Odkurzacz można parkować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Regulacja mocy jest elektroniczna i znajduje się na urządzeniu. Klasa efektywności energetycznej to A.

Wyposażenie to nasadka TriActiveMax, szczelinówka, szczotka i mała nasadka 2w1 oraz nasadka do powierzchni twardych.

Cena: ok 650 zł


Ranking odkurzaczy według popularności jest bardzo ciekawy. Znalazł się w nim pełen przekrój urządzeń. Są odkurzacze workowe, jest odkurzacz cyklonowy oraz odkurzacz automatyczny. Przekrój cen jest również bardzo szeroki. Najtańsze urządzenie to wydatek około 150 zł, natomiast najdroższe to prawie trzy tysiące złotych.

Mamy nadzieję, że zaprezentowany ranking odkurzaczy przybliży do zakupów!