Zaznacz stronę

Zabawki ogrodowe

Ta kategoria to zarówno małe zabawki do piaskownicy, ale też duże konstrukcje czy sprzęt sportowy, które możemy dobrać odpowiednio do wieku dziecka. Przy wyborze zabawek ogrodowych skupmy uwagę materiale, z jakiego są wykonane. Solidność wykonania zapewni rozrywkę dla dzieci dłużej niż tylko przez jeden sezon. Bezpieczne zabawki dla dzieci powinny być dobrze osadzone w podłożu, które będzie miękkie. Tak uchronimy dzieci przed ewentualnymi wypadkami przy zabawach w ogrodzie.

Baseny i wodne place zabaw

Idealną propozycją na gorące, letni dni są baseny. W tych zbiornikach wodnych ochłodę znajdą dzieci w różnym wieku. Dla siedzących maluszków znajdziemy małe, dmuchane baseniki z osłoną od słońca. Są łatwe w rozłożeniu oraz wymagają niewielkiej ilości wody.

Dla starszych dzieci możemy wybrać większe baseny, zarówno dmuchane jak i głębsze – rozporowe. Jeśli chcemy czegoś więcej, niż tylko siedzenia w wodzie, naprzeciw potrzebom aktywnych dzieci powstały wodne place zabaw. Zjeżdżalnie, ślizgawki czy elementy do skakania to tylko niektóre z dodatkowych elementów, o jakie poszerzone są baseny.

Jeśli mamy w domu zabawki do kąpieli to możemy spokojnie użyć ich w basenie dla maluszków. Dziecko przyzwyczajone do swojej ulubionej kaczuszki czy statku dużo chętniej spędzi czas ochłodzenia w ogrodzie.

Piaskownica

Gdy chcemy sprawić dzieciom ogromną frajdę – pomyślmy o zakupie piaskownicy. Te znajdujące się na placach zabaw bywają z piaskiem niekoniecznie przebadanym pod kątem higieny. Mała drewniana piaskownica z daszkiem, który po zabawie posłuży jako przykrycie piasku czy też dzielona „muszelka” z basenem po drugiej stronie to gratka dla każdego dziecka.

A jeśli mamy już piasek to trzeba mieć też foremki i wiaderka do lepienia „babek” z piasku. Dodatkowe zestawy łopatek, grabek czy aut na dużych kołach z pewnością ucieszą każde dziecko.

Huśtawki

Dla najmłodszych można znaleźć huśtawkę wolnostojącą o solidnej podstawie. Dla starszych dzieci warto zwrócić uwagę na huśtawki do powieszenia na drzewie bądź gotowe na drewnianej konstrukcji.

Jeśli dziecko miewa problemy z równowagą, bądź po prostu chcemy je uchronić przed upadkiem to powinniśmy kupić huśtawkę z przednim zabezpieczeniem na wysokości brzucha. Dzięki temu maluch z pewnością nie wypadnie w czasie bujania.

Place zabaw

To stosunkowo duży wydatek. Ale biorąc pod uwagę fakt, że taki plac zabaw najczęściej łączy w sobie zjeżdżalnię, huśtawkę, piaskownicę oraz inne atrakcje to jest to bardzo ciekawa propozycja. Możemy wybrać konstrukcje z drewna, które po odpowiednim zakonserwowaniu posłużą dzieciom przez wiele lat.

Drugą opcją są place wykonane z plastiku. Z pewnością są wykonane z mocnych materiałów, ale z upływem czasu oraz zmianami warunków atmosferycznych mogą się odbarwiać, a ich wytrzymałość przy zabawach również się zmniejszy.

Trampoliny

Są szczególnie modne w ostatnich latach i często wybierane na prezent komunijny. Przy zakupie trampoliny zwróćmy uwagę, aby była wyposażona w siatkę zabezpieczającą. Konstrukcja trampoliny musi być solidna i stabilna, a wytrzymałość dostosowana do wagi użytkowników.

Zabawki ogrodowe cieszą się dużą popularnością zarówno u rodziców, jak i u dzieci. Z uwagi na ich przeznaczenie powinniśmy zwracać szczególną uwagę na wykonanie i bezpieczeństwo, aby naszym pociechom nie stało się nic złego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.